معرفی دبیرستان

دبیرستان آوا (دوره ی اول) به امید ایجاد فضایی امن، زیبا و جذاب برای آموزش و پرورش دانش آموزان با رویکرد دانش آموز محور و پژوهش محور در سال 1396 تاسیس شده است.

کادر مجرب و دبیران دلسوز و فرهیخته این مدرسه درصدد هستند تا با امکانات موجود ( کلاس های با نور مناسب، حیاط وسیع، سالن ورزش، آزمایشگاه، کتابخانه و کارگاه طبیعت) مهارت های لازم را در محیطی شاد و کارآمد به دانش آموزان علاقمند بیاموزند.

علاوه بر دقت نظر در روش تدریس دروس پایه هم چون علوم که به فیزیک، شیمی و زیست تفکیک شده است و ریاضیات یا علوم انسانی مانند ادبیات، اجتماعی و معارف، درس های مهارتی مانند کاروفناوری، هنر و ورزش نیز از اهمیت خاصی برخوردارند. به همان اندازه که برای انتخاب مدرس توانمند، باتجربه، کوشا و پژوهشگر در دروس پایه تاکید و توجه شده در دروس مهارتی نیز از مدرسانی با همان ویژگی ها دعوت به همکاری شده است تا دانش آموزان مهارت های لازم را در طول حضور خود در این مدرسه فرا بگیرند.

علاوه بر هوشمندسازی مدرسه با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و نرم افزارهای روزآمد، برای برطرف کردن نیازهای آموزشی و پرورشی دانش آموزان از روش کار گروهی و تلفیقی نیز در کلاس ها استفاده می شود. روشهای نوین آموزشی همچون یادگیری معکوس و درس پژوهی همواره توسط معلمان مجرب آوا در آموزش و تدریس به کار گرفته می شود.

آوا یک مدرسه دو زبانه است، یعنی تمام تلاش مدیریت و کادر اجرایی(که اغلب بر یک یا دو زبان خصوصا زبان انگلیسی مسلط هستند) بر این خواهد بود که دانش آموزان نه تنها زبان انگلیسی (یا هر زبان دیگری که به آن تمایل دارند) را بیاموزند بلکه درک کنند چگونه و چه وقت آن را بکار گیرند. البته تدریس دروس به زبان فارسی است اما تمرین ها و تکالیف خاصی نیز به زبان انگلیسی برای دروس مختلف در نظر گرفته شده است تا دانش آموزان بعد از اتمام تحصیل در آوا قادر باشند از زبان انگلیسی برای جستجوی مطالب در اینترنت، اجرای سخنرانی های کوتاه درمورد رشته و تخصصی که به آن علاقمند هستند استفاده کنند و آن را در شرایط و موقیت های مختلف به صورت گفتاری و نوشتاری بکار گیرند.

دست اندر کاران آوا با درک عمیق ازمطالبات آموزشی مردم فرهیخته و دانش دوست رشت با ساز و کاری مدرن، منطقی و علمی مطابق با باورهای روز، پاسخگوی نیازهای آموزشی و پرورشی دانش آموزان خود می باشد. آوا با استفاده از سرمایه های انسانی آموزش و پرورش گیلان که همواره جزء بهترین های کشور هم هستند و با بهره جستن از تجارب پیشینیان در امر تعلیم و تربیت در خدمت کوشندگان علم و دانش است.

 

  آدرس: رشت، خیابان امام خمینی، کوی آفخرا

 ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه 8 الی 14، پنجشنبه‌ها 8 الی 13

 شماره‌های تماس: 01333226780 - 01333230469 - 09388043076

 شبکه های اجتماعی: avaschool96@

 ایمیل: info@ava-school.ir